Εύκολη νίκη για Bucks και Γιάννη, δυσκολεύτηκαν αλλά νίκησαν οι Thunder στο Denver και οι υπόλοιποι αγώνες

Οι Milwaukee Bucks νίκησαν εύκολα στο Miami τους Heat, οι Thunder δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Nuggets μέσα στο Denver.

Οι Bucks βρίσκονται σε καλή κατάσταση καθώς η χθεσινή νίκη απέναντι στους Heat με σκορ 91-79 είναι η τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Ο Γιάννης βρέθηκε κι αυτός σε καλή μέρα σκοράροντας 14 πόντους με 5-10 σουτ, 4-4 βολές, μάζεψε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασσιστ, είχε και 1 κόψιμο αλλά έκανε 5 λάθη σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Πρώτος σκόρερ τω ελαφιών ήταν ο Khris Middleton με 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασσιστ σε 36 λεπτά, τον ακολούθησαν o Greg Monroe με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ σε 30 λεπτά και ο Jerryd Bayless με 11 πόντους,  3 ριμπάουντ, 3 ασσιστ σε 30 λεπτά στο παρκέ

Από το στρατόπεδο των ηττημένων που είδαν τον αρχηγό τους Dwyane Wade να τραυματίζεται, διασώθηκαν οι Chris Bosh με 23 πόντους, 5 ριμπάουντ σε 34 λεπτά, Hassan Whiteside με 23 πόντους, 18 ριμπάουντ σε 35 λεπτά και Luol Deng με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα εδώ: gr.global.nba.com

Στον αγώνα Oklahoma City Thunder vs Denver Nuggets και οι δύο ομάδες ήταν σχετικά κοντά στο σκορ με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα, αλλά στο τέλος χαμογέλασαν οι Thunder και ο λόγος είναι το τρελό δίδυμο των Durant-Westrbrook.

Απ΄ τους νικητές ξεχώρισαν ο Kevin Durant με 30 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασσιστ σε 36 λεπτά, ο Russel Westbrook με 27 πόντους, 12 ασσιστ, 5 ριμπάουντ σε 39 λεπτά και ο Enes Kanter με 25 πόντους, 8 ριμπάουντ σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Στην άλλη μεριά οι ηττημένοι αν και έπαιξαν πολύ καλά και αντιστεκόντουσαν μέχρι το τέλος πρώτος σκόρερ ήταν ο Danilo Gallinari με 27 πόντους, 4-9 τρίποντα  σε 39 λεπτά, βοήθησε ο Kenneth Farried με 17 πόντους, 15 ριμπάουντ σε 28 λεπτά και πρόσθεσαν 13 και 12 πόντους οι Emmanuel Mudiay και Joffrey Lauvergne αντίστοιχα.