Milestones: To career high του D'Angelo Russell και τα 1,800 τρίποντα του Joe Johnson

Δύο εξαιρετικές εμφανίσεις και δύο σημαντικές στιγμές για τους D'Angelo Russell των LA Lakers και Joe Johnson των Miami Heat.

Ο Rookie των Lakers D'Angelo Russell πραγματοποίησε εμφάνιση παίκτη All star απέναντι στους Chicago Bulls. Υπό το βλέμμα του Kobe Bryant που καθόταν στον πάγκο, ο Russell έδειξε ότι μπορεί να είναι αυτός ο επόμενος σταρ της ομάδας μετά την αποχώρηση απ΄ την ενεργό δράση του "Black Mamba". O D'Angelo πέτυχε career high στους πόντους καθώς σκόραρε 39 με 14-21 σουτ, 8-12 τρίποντα και 3-5 βολές. Τόσους πολλούς πόντους είχε να σκοράρει ένας rookie απ΄ το 2011 και τον Jordan Crawford ο οποίος είχε πετύχει κι αυτός 39  τότε. Τελείωσε τον αγώνα με 6 ριμπαόυντ, 3 ασσιστ και 1 κλέψιμο σε 35 λεπτά στο παρκέ στην νίκη της ομάδας του με σκορ 107-101.

Ο Joe Johnson ο οποίος πριν λίγες μέρες ήρθε στους Miami Heat, δεν άργησε να δείξει το ταλέντο του στο σκοράρισμα και το πόσο δεινός σουτέρ είναι. Μόλις στο δεύτερο παιχνίδι με την φανέλα των Heat o Johnson πέτυχε 24 πόντους με 10-13 σουτ, 2-3 τρίποντα και 2-2 βολές. O Joe έφτασε τους 19,033 πόντους στην καριέρα του και ανέβηκε στην θέση 50 στην λίστα με τους καλύτερους σκόρερ όλων των εποχών. Επίσης με τα δύο χθεσινά εύστοχα τρίποντα έφτασε μέχρι στιγμής τα 1,800 καριέρας. Τελείωσε τον αγώνα με 5 ριμπάουντ, 4 ασσιστ και 1 κόψιμο σε 34 λεπτά συμμετοχής στην νίκη της ομάδας του με σκορ 129-111.

Πηγή φωτογραφίας: miamiheat on instagram
Πηγές αναρτήσεων: @Lakers , @LakersReporter και @MiamiHEAT