Nίκη για Kings και Κουφό

Τη τρίτη τους νίκη στα τέσσερα τελευταία παίχνιδια πέτυχαν οι "Βασιλιάδες" και Κουφός απέναντι στο Portland με σκορ 90-94.

O Έλληνας center δεν ξεκίνησε βασικός στον αγώνα αλλά μπήκε αλλαγή στην δεύτερη περίοδο και έπαιξε 25 λεπτά, πέτυχε 6 πόντους με 3-6 σουτ, μάζεψε 5 ριμπάουντ και είχε ακόμα 2 τάπες και 1 λάθος.
Λίγα λόγια για τον αγώνα:

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο McCollum των Blazers όπου ήταν και ο μόνος που πάλεψε απέναντι στους Kings, με 30 πόντους σε 25 λεπτά (11-20 σουτ και 5-10 τρίποντα), έδωσε 4 τελικές πάσες και έκλεψε 1 φορά τη μπάλα.

Απ΄τη μεριά των νικητών τέσσερις παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό με πρώτο τον Collison σε 33 λεπτά, έβαλε 18 πόντους, κατέβασε 7 ριμπάουντ, ακολούθησε ο Cousins έχοντας 16 πόντους και 7 ριμπάουντ αλλά είχε και 4 λάθη σε 24 λεπτά στο παρκέ.

Αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: nba.com