Μεγάλη βραδιά με double-double για τον Greek Freak

Καταπληκτική εμφάνιση απ' τον Γιάννη Αντετοκούνμπο απέναντι στους Oklahoma City Thunder.

O Γιάννης απέναντι στους σκληρούς Thunder έδειξε το ταλέντο και την μαχητικότητα του, καθώς για 40 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ τα έδωσε όλα, στο τέλος όμως πανηγύρισε η παρέα του Westbrook και Durant παίρνοντας την νίκη με σκορ 123-131. Με την χθεσινή του εμφάνιση έδειξε ότι δεν καταλαβαίνει από αντιπάλους και ονόματα και κάνει αυτό που πρέπει για τη ομάδα του.

Στο αγωνιστικό μέρος ο Greek Freak ήταν αρκετά εύστοχος και βρέθηκε σε καλή βραδιά επιθετικά καθώς πέτυχε 27 πόντους με 11-19 σουτ, 5-7 βολές. Με τα 10 ριμπάουντ που κατέβασε έκανε το τρίτο του double-double μέχρι στιγμής, με τα 8 "σκουπίδια" να είναι αμυντικά. Έδωσε ακόμα 2 τελικές πάσες αλλά έφτασε πάλι τα 6 φάουλ σε 40 λεπτά συμμετοχής, φέτος ο Έλληνας φόργουορντ είναι αρκετά επιρρεπής σε αυτόν τον τομέα, φτάνοντας ήδη τα 114 συνολικά σε 31 αγώνες με μ.ο. 3,6 ανά παιχνίδι, αυτό όμως δεν επισκίασε μια από τις καλύτερες του εμφανίσεις για φέτος.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece

Όπως σε κάθε αγώνα έτσι και στον χθεσινό δημιούργησε ωραίες φάσεις, απολαύστε τον:

Πηγή αναρτήσεων: @Bucks