Ο Παπανικολάου νίκησε την πρώην ομάδα του

O Κώστας ύστερα από πέντε παιχνίδια στον πάγκο, πάτησε παρκέ στο παιχνίδι απέναντι στην πρώην ομάδα του τους Houston Rockets.

O Κώστας πάτησε παρκέ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου δωδεκαλέπτου χωρίς να ανοίξει λογαριασμό,  ξεκίνησε το δεύτερο μισό στη πεντάδα έχοντας ένα άστοχο σουτ και ένα φάουλ για να αντικατασταθεί στο όγδοο λεπτό.  Στο τρίτο δωδεκάλεπτο μπήκε ξανά στο τελευταίο λεπτό χωρίς να προλάβει να κάνει κάτι αξιόλογο. Στο δεύτερο μισό του δεύτερου ημιχρόνου ξεκίνησε πάλι στη πεντάδα βάζοντας όλους τους πόντους του.

Ο Έλληνας φόργουορντ έπαιξε για 13 λεπτά και πέτυχε 5 πόντους με 2-4 σουτ, 1-2 τρίποντα,1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και έκοψε εντυπωσιακά το σουτ του ο στη νίκη της ομάδας του με σκορ 108-114.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece