Γεμάτη εμφάνιση του Κουφού, χαμηλά ο Greek freak

Γεμάτα ήταν τα στατιστικά του Κώστα Κουφού, με τον Γιάννη να έχει μια απλή βραδιά στη δουλειά.

Σπουδαία νίκη πέτυχαν οι Sacramento Kings απέναντι στους Oklahoma City Thunders με 116-104 και με τον Κώστα Κουφό να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση βοηθώντας αρκετά τους Kings σε όλους τους τομείς του γηπέδου με καλύτερο γεγονός τις 4 τάπες που μοίρασε. Ο Έλληνας center πέτυχε 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασσιστ, 4 μπλοκ σε 29 λεπτά συμμετοχής.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: Kings.com

Οι Milwaukee Bucks και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο υποκλίθηκαν στους ανώτερους San Antonio Spurs έτσι δέχθηκαν την τρίτη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια με σκορ 98-123. Ο Greek Freak δεν μπόρεσε να βοηθήσει όσο θα μπορούσε τα ελάφια απέναντι στα σπιρούνια, που ήταν αρκετά δυνατά και στην άμυνα και στην επίθεση, Ο Γιάννης πέτυχε 11 πόντους με 5-9 σουτ, 4 ριμπάουντ, 2 ασσιστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο σε 31 λεπτά συμμετοχής.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: Bucks.com

Δείτε τις φάσεις των Kings vs Thunder και τα highlights του Γιάννη Αντετοκούνμπο:

Πηγή βίντεο: NBA Highlights και Sport Addicted