Χαμηλά ο Γιάννης με αποβολή στο τέλος, άποντος ο Κουφός στις ήττες των ομάδων τους

Στα χθεσινά παιχνίδια οι δύο Έλληνες Γιάννης Αντετοκύνμπο και Κώστας Κουφός είχαν μέτριες εμφανίσεις στις ήττες των ομάδων τους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο χθεσινό παιχνίδι των Milwaukee Bucks με τους Memphis Grizzlies, έμεινε μακριά απ΄ τον καλό του εαυτό. Τέτοια εμφάνιση και με συνολικούς πόντους κάτω απ΄ τους 10 είχε να κάνει απ΄ τις 10-1 και τους 8 πόντους απέναντι στους New York Knicks.

O Greek Freak χθες έμεινε στο παρκέ για 36 λεπτά, ήταν αρκετά άστοχος με 2-10 σουτ και έμεινε στους 7 πόντους συνολικά, μάζεψε 7 ριμπάουντ και έδωσε 3 ασσιστ και 4 λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού αποβλήθηκε με τεχνική ποινής λόγω μια έντονης γκρίνιας για φάουλ που δεν δόθηκε όπως πίστευε. Η ομάδα του έχασε τελικά εύκολα με σκορ 83-103 με ρεκόρ 20-28.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece

Ο Κώστας Κουφός στο παιχνίδι των Sacramento Kings με τους New Orleans Pelicans έπαιξε μόλις 7 λεπτά και έμεινε απόντος, πρόλαβε να μαζέψει 1 ριμπάουντ να δώσει 1 ασσιστ και να μοιράσει 2 τάπες στην ήττα της ομάδας του με σκορ 105-114 με ρεκόρ 20-26.