Η εμφάνιση της ημέρας: Το buzzer beater του Damian Lillard

O Damian Lillard νίκησε στο τέλος τους Denver Nuggets.

Ο αρχηγός και το οπλοπολυβόλο των Portland Trail Blazers έκανε πάλι τα δικά του στο παρκέ, οδηγώντας την ομάδα του σε μια αγχωτική αλλά και εντυπωσιακή νίκη στο τέλος της παράτασης με σκορ 115-113. Το Portland βρισκόταν σχεδόν σε όλο το παιχνίδι πίσω στο σκορ αλλά 3 λεπτά πριν την λήξη, έκανε ένα ξέσπασμα και ισοφάρισε στο τέλος με τον Damian Lillard να πετυχαίνει το buzzer beater κάνοντας στο σκορ 104-104 φτάνοντας στους 35 πόντους. Στο τέλος της παράτασης ο Damian πέτυχε άλλους 2 πόντους που ήταν και το τελικό buzzer beater και έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Ο άσσος των Blazers τελείωσε μια εκπληκτική βραδιά με τρελά στατιστικά και 2 buzzer beater στη πλάτη του. Πέτυχε 37 πόντους με 15-27 σουτ, 2-7 τρίποντα, 5-5 βολές, μοίρασε 7 ασίστ, μάζεψε 5 ριμπάουντ, έκλεψε 3 φορές τη μπάλα και είχε 1 κλέψιμο σε 41 λεπτά συμμετοχής.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: gr.global.nba.com