Come back με double double από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο

Επέστρεψε στις καλές του εμφανίσεις ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με τους Milwaukee Bucks όμως να χάνουν εκτός έδρας από τους Washington Wizards με σκορ 105-110.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άφησε πίσω την προηγούμενη μέτρια εμφάνιση και μπήκε δυναμικά στον χθεσινό αγώνα, κάνοντας αρκετά πράγματα σε άμυνα και επίθεση, με τα "Ελάφια" όμως να μην ακολουθούν τον Έλληνα σταρ γνωρίζοντας την 11 ήττα για φέτος.

Ο "Greek Freak" έκανε ξανά τα μαγικά του, πετυχαίνοντας ακόμα ένα double double για φέτος καθώς σκόραρε 28 πόντους με υψηλά ποσοστά στα σουτ 61,1%, μάζεψε 13 ριμπάουντ με τα 10 να είναι αμυντικά, μοίρασε 7 φορές την μπάλα και είχε 7 λάθη σε 41 λεπτά συμμετοχής. Οι Bucks όχι μόνο δεν εκμεταλλεύτηκαν την εμφάνιση του Γιάννη αλλά έχασαν μέσα από τα χέρια τους την νίκη, καθώς στα τελευταία λεπτά του αγώνα έχασαν το προβάδισμα κι ηττήθηκαν, σε ένα παιχνίδι που αν ήταν περισσότερο συγκεντρωμένοι το είχαν στο τσεπάκι τους.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: gr.global.nba.com/boxscore

Πηγή ανάρτησης: @Bucks