Χαμηλές πτήσεις και ήττες για Γιάννη και Κώστα

Οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Κώστας Κουφός "πέταξαν" χαμηλά στην απόδοση τους και οι ομάδες τους έχασαν μέσα στις έδρες τους.

O Γιάννης Αντετοκούνμπο μετά από καιρό είχε μέτρια εμφάνιση και αυτό ήταν αρνητικό για τους Bucks που έχασαν εντός έδρας από τους Atlanta Hawks με σκορ 114-110. Ο Έλληνας σταρ έμεινε στο παρκέ 24 λεπτά λόγω των 5 φάουλ αλλά πρόλαβε να σκοράρει 14 πόντους (5-12 σουτ, 1-4 τρίποντα, 3-4 βολές), μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ και είχε και 1 κόψιμο σε μια συνολικά κακή βραδιά για τα "Ελάφια".

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: gr.global.nba.com/boxscore

Ο Κώστας Κουφός αν και στα περισσότερα παιχνίδια παίζει βασικός ακόμα δεν έχει βρει τα πατήματα του, κινείται χαμηλά αγωνιστικά αλλά και στατιστικά. μόλις σε τρεις αγώνες σκόραρε πάνω από 10 πόντους. Στον χθεσινό αγώνα των Sacrmanento Kings απέναντι στους New York Knicks έπαιξε για 15 λεπτά και σημείωσε 4 πόντους, μάζεψε 3 ριμπάουντ είχε και 1 ασίστ στην ήττα των "Βασιλιάδων" με σκορ 103-100.

Πηγές αναρτήσεων: @Bucks και @SacramentoKings
Πηγές φωτογραφιών: nba.com/bucks και nba.com/kings