Άνοιξε λογαριασμό ο Παπ

Άνοιξε λογαριασμό ο Κώστας Παπανικολάου στη τρίτη νίκη των Denver Nuggets τα ξημερώματα απέναντι στους Portland Trail Blazers με σκορ 104-108.

Ο Έλληνας φόργουορντ μπήκε στο παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό του πρώτου δωδεκαλέπτου και έκανε ένα φάουλ. Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους του πρώτου μισού και συγκεκριμένα στο δέκατο λεπτό ευστόχησε σε σουτ τριών πόντων και στο έβδομο λεπτό μάζεψε ριμπάουντ, στα μισά ξανά έκατσε στο πάγκο.

Στο δεύτερο μισό ο Παπ έπαιξε μόνο για ένα λεπτό στο τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου, ξεκίνησε στο παρκέ για το στο τέταρτο βάζοντας ένα jump shot κάνοντας τους πόντους του 5 και με καλή παρουσία στην άμυνα μάζεψε 2 αμυντικά ριμπάουντ και είχε ένα κλέψιμο σε 12 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ: NBA.com

Ο Κώστας αρπάζει κάθε ευκαιρία που του δίνει ο coach Michael Malone και το δείχνει στο παρκέ για όσα λεπτά τον κρατάει μέσα, αυτό είναι πολύ καλό για να καθιερωθεί στο rotation του roster των Nuggets.