Χαμηλή πτήση o Κουφός

Στην έβδομη ήττα των Sacramento Kings απο τους San antonio Spurs με σκορ 106-88 ο Κώστας Κουφός δεν είχε μεγάλη απόδοση.

Ο Έλληνας center πάτησε παρκέ στα τρία τελευταία λεπτά του πρώτου δωδεκαλέπτου και πρόλαβε να μαζέψει 2 ριμπάουντ χωρίς να πάρει κάποια προσπάθεια επιθετικά. Στο δεύτερο δωδεκάλεπτο παρέμεινε μέσα και κατέβασε ένα ριμπάουντ, ήταν άστοχος στις βολές 0-2 και πέτυχε 2 πόντους με lay up για να βγει στο 6 λεπτό και ξανά μπήκε στα τελευταία 13 δευτερόλεπτα.

Στο τρίτο και τέταρτο δωδεκάλεπτο ο Κώστας είχε 3 ριμπάουντ 1 άστοχο σουτ και 1 λάθος σε 26 λεπτά συμμετοχής. Τα θετικά στον αγώνα για τον Κώστα ήταν τα τρία κοψίματα στον Ginobili, Duncan και Aldridge και τα 6 ριμπάουντ, παραγωγικά έμεινε πολύ χαμηλά και δεν βοήθησε στο σκοράρισμα.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ: NBA.com