Εξαιρετικοί Κώστας και Γιάννης

Στα χθεσινά παιχνίδια οι δύο Έλληνες παίκτες, Κώστας Κουφός και Γιάννης Αντετοκούνμπο έπιασαν μεγάλη απόδοση αλλά οι ομάδες τους ηττήθηκαν απ΄τους Minnesota Timberwolves και Orlando Magic αντίστοιχα.

Ο Κώστας Κουφός στο χθεσινό παιχνίδι όπου ηττήθηκαν από τους Timberwloves με σκορ 101-91, πέτυχε το δεύτερο double-double για φέτος με 16 πόντους και 13 ριμπάουντ! Ο Έλληνας Center ήταν απ΄τους πρωταγωνιστές σε αυτόν τον αγώνα και συμπλήρωσε την στατιστική του με 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 2 λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece

Ο Greek Freak ήταν απίστευτος για άλλη μια φορά με πολύ ενέργεια στο παρκέ και εντυπωσιακές φάσεις, σταμάτησε στους 17 πόντους με 7-10 σουτ και 3-3 βολές. Ο Γιάννης ήταν πολύ καλός σε άμυνα και επίθεση αλλά δεν έφταναν και ηττήθηκε η ομάδα του από τους Orlando Magic με σκορ 90-114. Ο Γιάννης τελείωσε τον αγώνα με 4 ριμπάουντ, 4 ασσιστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Εδώ είναι τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece