Ήττα για Κουφό και Παπανικολάου

Τα ξημερώματα οι Sacramento Kings του Κουφού και οι Denver Nuggets του Παπ, γνώρισαν την ήττα από τους Atlanta Hawks και San Antonio Spurs αντίστοιχα.

Στον  αγώνα μεταξύ Kings και Hawks όπου έληξε με σκορ 97-103 με νικητές την δεύτερη ομάδα, ο Κώστας Κουφός έπαιξε ένα καλό παιχνίδι και ξεμπούκωσε στην επίθεση σκοράροντας 13 πόντους με 6-9 σουτ και 1-1 βολή, μάζεψε 6 ριμπάουντ και έκανε 1 κλέψιμο σε 22 λεπτά συμμετοχής αλλά δεν ήταν αρκετό και έτσι η ομάδα του γνώρισε την όγδοη ήττα της σε δώδεκα παιχνίδια.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece

Στον αγώνα μεταξύ Nuggets και Spurs όπου έληξε με σκορ 98-109 με νικητές την δεύτερη ομάδα, ο Κώστας Παπανικολάου έπαιξε μόνο 2 λεπτά χωρίς να κάνει κάτι το αξιόλογο, στα σοβαρά και δυνατά παιχνίδια απ' ότι φαίνεται ο Παπ χρησιμοποιείται ελάχιστα και δεν μπαίνει στο rotation της ομάδας ακόμα.