Όχι και πολλά από Greek Freak και Παπ

Λίγα πράγματα έκαναν εχθές τα ξημερώματα Αντετοκούνμπο και Παπανικολάου απέναντι σε Wizards και Pelicans αντίστοιχα.

Στον αγώνα Milwaukee Bucks vs Washington Wizards και νικήτρια την δεύτερη ομάδα με σκορ 86-115, ο Γιάννης επιθετικά δεν βοήθησε τους Bucks σκοράροντας μόνο 9 πόντους με 3-13 σουτ και 23,1% ευστοχία. Βοήθησε όμως στην άμυνα με 5 ριμπάουντ και στην επίθεση αν και ήταν άστοχος διευκόλυνε τους συμπαίκτες του να σκοράρουν, δίνοντας 7 ασσιστ σε 37 λεπτά συμμετοχής. Βέβαια έβγαλε και το highlight του πάλι με εντυπωσιακό κάρφωμα.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ: NBA.Greece

Απολαύστε το highlight του Γιάννη στην ανάρτηση της ομάδας του στον λογαριασμό της @Bucks στο Twitter.

Στον αγώνα Denver Nuggets vs New Orleans Pelicans και νικήτρια την πρώτη ομάδα με σκορ 115-98, ο Κώστας Παπανικολάου έπαιξε 13 λεπτά, σκόραρε 4 πόντους μάζεψε 3 ριμπάουντ και έκανε 1 κόψιμο στην έκτη νίκη της ομάδας του, ο Παπ δειλά δειλά παίρνει χρόνο συμμετοχής και όσο περισσότερο χρόνο παίρνει τόσο περισσότερους πόντους θα πετυχαίνει.