Πρώτη φορά για φέτος εκτός βασικής πεντάδας ο Greek Freak

Στον χθεσινό αγώνα μεταξύ Milwaukee Bucks και L.A. Clippers, ο Γιάννης ήρθε απ΄τον πάγκο για πρώτη φορά φέτος αλλά είχε την ίδια καλή απόδοση στην ήττα των Bucks με σκορ 90-103.

Ο Έλληνας φόργουορντ δεν ξεκίνησε βασικός στο χθεσινό παιχνίδι αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε καθόλου στο να κάνει άλλη μια καλή εμφάνιση φτάνοντας πάρα ένα πόντο απ' το τρίτο  double double. Ο Γιάννης βέβαια δεν άργησε να μπει στον αγώνα, πατώντας στο παρκέ τρία λεπτά μετά την έναρξη του παιχνιδιού. Μετά το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ο Greek Freak ήταν ένα πόντο μακριά από το τρίτο του double double. Συνολικά πέτυχε 9 πόντους, κατέβασε 11 ριμπάουντ, είχε ακόμα 2 ασσιστ σε 33 λεπτά και πενήντα δύο δευτερόλεπτα συμμετοχής.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: NBA.Greece