Δεύτερο συνεχόμενo double double ο Γιάννης στην δύσκολη νίκη των Bucks

Δεύτερη συνεχόμενη εκπληκτική εμφάνιση απ΄ τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στην χθεσινή δύσκολη νίκη των Milwaukee Bucks στην παράταση επί των Atlants Hawks με σκορ 117-109.

Ο Γιάννης μεταμορφώθηκε ξανά σε "Greek Freak" απέναντι στους Hawks αυτή την φορά, πετυχαίνοντας ακόμα ένα double double. O Έλληνας φόργουορντ έμεινε στο παρκέ για 38 λεπτά, πριν αποβληθεί  απ΄ τον αγώνα με 6 φάουλ 1 λεπτό πριν την λήξη του τέταρτου δωδεκαλέπτου και με το σκορ να είναι στο 90-92 υπέρ της Altanta.

O "Greek Freak" πρόλαβε όμως να βοηθήσει σημαντικά τα"Ελάφια" μέχρι εκείνο το σημείο με την δυναμικότητα στην άμυνα και με την ενέργεια που έβγαλε στην επίθεση, καθώς σκόραρε 19 πόντους με 8-17 σουτ, μάζεψε 12 ριμπάουντ απ΄ τα οποία τα 10 ήταν αμυντικά, μοίρασε 3 ασσιστ και έκλεψε 2 φορές στην μπάλα. Οι Bucks τελικά πήραν την δύσκολη νίκη μετά από δύο παρατάσεις.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά αγώνα: gr.global.nba.com