Καλές εμφανίσεις με νίκες για τους Κουφό και Γιάννη

Νίκες είχαν τα ξημερώματα οι δύο Έλληνες παίκτες με καλές εμφανίσεις και απ΄ του δύο NBAers.

2
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στον χθεσινό αγώνα απέναντι στο Phoenix αν και δεν πέτυχε κάποιο double double, η εμφάνιση του όμως ήταν αρκετά σοβαρή και βοήθησε ουσιαστικά τα "Ελάφια" σε μια δύσκολή νίκη εντός έδρας απέναντι στους μαχητικούς Suns με σκορ 105-94. O "Greek Freak" έμεινε στο παρκέ για 33 λεπτά έχοντας 10 πόντους με 3-5 σουτ, 1-1 τρίποντα και 3-8 βολές, μάζεψε 3 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και είχε 1 μπλοκ σε μια μεστή και επαγγελματική παρουσία.

Εδώ είναι αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα: gr.global.nba.com

O Κώστας Κουφός συνεχίζει την ανοδική του πορεία στα τελευταία παιχνίδια των Kings καθώς απέναντι στους Washington Wizards εκμεταλλεύτηκε πλήρως τα λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ, βοηθώντας την ομάδα κυρίως στο σκοράρισμα. Ο Έλληνας center είχε 17 λεπτά συμμετοχής και πέτυχε 12 πόντους με  100% επιτυχία στα σουτ 5-5 και 2-2 βολές, μάζεψε και 2 ριμπάουντ στην εύκολη σχετικά νίκη των "Βασιλιάδων" εντός έδρας απέναντι στους "Μάγους"με σκορ 120-111.

Πηγή φωτογραφίας: nba.com/bucks/gallery
Πηγή ανάρτησης: @Bucks