Χαμηλά ο Κουφός

Μέτρια εμφάνιση του Κώστα Κουφού και ήττα για τους Kings στο τρίτο παιχνίδι τους για φέτος απέναντι στους Clippers με σκορ 109-114 μέσα στο Staples Center σήμερα τα ξημερώματα.

Ο Έλληνας center μπήκε αλλαγή στο πέμπτο λεπτό του πρώτου δωδεκαλέπτου και μέχρι το τέλος της περιόδου είχε 3 ριμπάουντ και 1 άστοχο σουτ, με την έναρξη της δεύτερης περιόδου ο Κουφός ήταν στο παρκέ μέχρι το πέμπτο λεπτό όπου έγινε αλλαγή και μπήκε ο Cousins, μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε ακόμα 1 ριμπάουντ αλλά και 2 χαμένα σουτ, δύο λεπτά πριν τη λήξη της δεύτερης περιόδου ξανά μπαίνει στο αγώνα πετυχαίνοντας τους πρώτους 2 πόντους του.

Στους τρεις αγώνες μέχρι τώρα έχει μ.ο. : 7,3 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1,3 κοψίματα σε 24,3 λεπτά ανα αγώνα .

Στις δύο τελευταίες περιόδους ο Κώστας έμεινε πολύ χαμηλά έχοντας 3 ριμπάουντ με 1 μόνο εύστοχο σουτ και αποβλήθηκε με 6 φάουλ λίγο πριν την λήξη του αγώνα. Είχε συνολικά 4 πόντους με 2-5 σουτ, 7 ριμπάουντ, 1 κόψιμο αλλά και 6 φάουλ σε μια εμφάνιση που δεν κολακεύει τον Έλληνα center, ελπίζουμε πως θα βρει ξανά τον καλό του εαυτό.